Robotla Pimaş Tıkanıklığı Açma

Tesisat giderlerinize atılan çeşitli maddeler, tıkanmalara neden olarak lavabonuzdan yukarı doğru taşma yapabilir. Bu gibi durumlarda uyguladığımız işlemlerden en yaygını robotla pimaş tıkanıklığı açma işlemidir. Bu işlem boru içerisindeki tüm zararlı maddeleri itme yolu ile atılmasına yardımcı olmaktadır.

Robotla pimaş tıkanıklığı açma işlemi nasıl uygulanır?

robotla pimaş açmaİlk olarak tıkalı bulunan tesisatın en yakın lavabosu sökülerek bu alan işlem yapılmaya hazırlanmaktadır. Uzunca bir demiri olan robotumuzu lavabo veya diğer giderlerinizden doğru göndererek tıkalı bölgeleri aça aça pimaş borunuzun en aşağısına kadar indiriyoruz. Robotla pimaş açma işlemimizi tamamladıktan sonra, lavabomuzu eski haline getiriyoruz. Her ne kadar titiz ve etrafı dağıtmadan işlerimizi tamamlamaya çalışsak da; bazı durumlarda elimizde olmayan nedenlerden bir miktar etraf kirlenebiliyor. Ancak her zaman, bulunduğumuz ortamı ilk teslim aldığımız gibi bırakmaya özen gösteriyoruz. İşimizi bitirip lavabomuzu yerine monte ettikten sonra, bir süre tesisata sıcak su açarak iyice açılmasını sağlıyoruz.

Robotla pimaş açma işlemi sonrası tekrardan tıkanıklık yaşanır mı?

İşlemi tamamladık, tesisatınız eski haline geldi. Ancak aklınıza “problem tekrarlar mı?” sorusu gelecektir. Bu soruyu cevaplayabilmek için ilk olarak tesisatın yapısını incelemek gerekir. Problemin kaynağı tesisatın yapısı ise, bu gibi durumlarda tesisat sistemini yeniden yaptırmanız gerekebilir. Çünkü bazı tesisat sistemleri, çok keskin noktalar barındırarak bu alanlardan geçebilecek maddelerin tıkanma yapmasına neden olabilmektedir. Şayet problem tamamen tesisatta atılan atıklar nedeniyle olmuş ise, pimaş açma işlemi size kesin çözüm olacaktır. Ancak gidere tekrardan yabancı maddeler atılmaması gerekmektedir.

Tıkanıklığı tamamen açmak için ilaçlama

Robot tam randımanlı olarak tıkanıklığı açamayabiliyor. Kesin çözüm alabilmek için robotla pimaş tıkanıklığı işlemi uygulandıktan hemen sonra ilaçlama işlemi yapılmasını öneriyoruz. İlaçlama yöntemini her firmada bulamayabilirsiniz. Bursa’dan özel olarak getirdiğimiz ilaçlar ile müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek adına ilaçlama işlemi de yapıyoruz.

Siz de Maltepe’de robotla pimaş açma işlemine ihtiyaç duyuyorsanız, hemen bizi arayabilirsiniz.

 

 

 

About admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir