Petek Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?

petek temizliği

Petekler, kombiniz tarafından ısıtılmış olan suyu içinde barındırarak bulundukları ortamın ısınmasını sağlayan araçlardır. Bu petekler zaman içerisinde her eşyada olabileceği gibi, deformasyona uğrayarak randımanlı bir şekilde çalışmamaya başlayacaktır. Tam bu zamanda petek temizliği işlemi yaptırmayı düşünmeye başlayabilirsiniz. Peteklerin içerisinden geçen suyun bıraktığı tortu yıllar içerisinde birikerek, peteklerin belli noktalarında tıkanmalara yol açmaktadır. Bu durum evinizde petek kullanıyorsanız mutlaka başınıza gelecektir ancak ne zaman olacağını net bir şekilde söylemek mümkün değildir.

Petek temizliği ne zaman yaptırılır?

Peteklerinizde yeterli ısınma olmadığını farkettiğiniz zaman ilk olarak kombinizi kontrol etmenizde fayda var. Şayet problemin kombiniz kaynaklı olmadığından da eminseniz, peteklerinizi elinizle dokunarak inceleyin. Eğer alt kısmı ile üst kısmı arasında çok aşırı bir ısı farkı varsa, peteklerinizde tıkanma olmuş olabilir. Bu durumda hemen bir tesisat firması ile görüşerek işlem yaptırabilirsiniz.

Petek temizliği’ni nasıl yapıyorsunuz? Evde kendimiz yapabilir miyiz?

Petek temizliği işlemini cihaz ile tesisata ilaçlama yaparak sağlıyoruz. Bursa’dan özel olarak getirttiğimiz ilaçlar, tesisatınızda ve peteklerinizde bulunan tüm tortuyu, kireci söküp atıyor. İlaçlama işlemi bittikten sonra, tesisata tekrar su vererek temizleme işlemini tamamlıyoruz. Son olarak kombinizi çalıştırıp, peteklerinizi test ediyor ve size hazır halde teslim ediyoruz. Ustalarımız her zaman büyük bir titizlikle çalışmaktadır. Çalıştığımız ortamı bulduğumuz gibi bırakmak temel prensibimizdir.

Petek temizliği işlemi, çeşitli cihazlar, ekipmanlar ve teknik bilgi gerektirdiğinden evde kendinizin yapması pek mümkün değildir. Bir tesisat ustası iseniz ve tüm bahsettiğimiz bu cihazlara sahipseniz bu durum değişebilir

Petek temizliği fiyatları ne kadardır?

Evinizde ya da iş yerinizde bulunan petek sayısına ve peteklerinizin tıkanma oranına bağlı olarak, fiyatlar değişmektedir. Ortalama bir evin petek temizliği, 100 TL ile 200 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Maltepe petek temizliği işlemleriniz için bizi arayabilirsiniz

Maltepe’de petek temizliği ihtiyaçlarınız için bizi arayarak, müşteri hizmetlerimize servis talebi yapabilirsiniz. Size en uygun müsait durumdaki ustamızı en kısa sürede adresinize gönderilecektir.

 

 

 

 

 

 

About admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir