Esenkent Su Tesisatçısı Orhan Usta

Esenkent Su Tesisatçısı, yıllardır büyük bir özveri ile müşterilerimizin güveni ve memnuniyetini baz alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öncelikli hedefimiz daima müşterilerimizin ihtiyaçlarını en hızlı ve kesin bir şekilde çözmek üzerine olmuştur.

Esenkent Su Tesisatçısı’ndan Genel Bilgiler

Su tesisatı kendi içerisinde soğuk ve sıcak su tesisatı olmak üzere iki ye ayrılır ve bu ayrım aynı zamanda farklı malzemelerin kullanılması ihtiyacı doğurur. Yani sıcak su ve soğuk su için kullanılan tesisat boruları farklıdır. Su tesisatı, binalara döşenen su boruları ile kaynaktan getirilen kullanılabilir temiz suyun, ihtiyaç giderildikten sonra arıtılıp tekrar doğaya dönmesini sağlayan sistemdir. Su tesisatları ev veya ofislerimizin, genel olarak günlük işlerimizin aksamadan yapılması için bizlere yardımı düşünüldüğünden de fazla olan sistemlerdir. Bir yapının olmazsa olmazıdır. Su tesisatlarında oluşabilecek herhangi bir problem sizlerin günlük işlerinizi devam ettirmenizde de büyük sorunlara yol açar. Sıhhi Tesisatlarınızda olası bir problem durumunda tarafımıza bildirilmesi önemle arz edilir. Bahsedildiği üzere Esenkent Su Tesisatçısı olarak siz kıymetli müşterilerimize son derece ciddi ve yıllarca alanında çalışmalar yapmış ekiplerimizce hizmet sağlamaktayız.

Temiz Su Dağıtım Sistemleri Üçe Ayrılır

Kolon Sistemi: Şebekeden alınan su giriş katından kolonlar vasıtasıyla merdiven boşluklarından dairelere dağılan su sistemidir. Su sayaçları da her haneye özel olarak yapılandırılır.

Basınçlı Depo Sistemi: Bu sistem de su sayaçları aynı kolon sistemindeki gibi yapılanmaktadır. Eğer şehir suyu gelirken yeterli basınç sağlanamıyorsa bu eksiklik basınç oluşturarak su dağıtımını sağlayan  silindir şeklinde olan hidrofor depolar tarafından giderilir.

Dizi Sistemi: Tüm sayaçlar genellikle zemin veya bodrum katlarında yer almaktadır, ve dairelere sayaçlardan ayrı kolon çıkarılarak su dağıtımı yapılmaktadır.

Tüm su tesisat yapıları, temel işlevi zorunlu olarak karşılamalıdır. Bunlardan bazıları şu şekildedir.

  • Besin tüketimi ve günlük ihtiyaçlar için gereken suyun sağlanması ve yapı içerisinde kullanım amaçlı dağıtılması.
  • Deterjanlar, organik atıklar ve diğer pis suların boşaltılması amaçlıdır.

Bunların yanı sıra, banyo teknesi, lavabo, klozet gibi su tesisatlarının üzerlerinde mutlaka su akışını denetleme amaçlı bir musluk bulunması gerekmektedir. Bu musluğun biçimi fark etmeksizin yapması gereken görev, su akışını düzenlemektir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir